Bakterie w mięsie! GIS ostrzega i wycofuje tatara wołowego ze sklepów. Nie jedz go!

Gabriela Fedyk
Opracowanie:
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Główny Inspektorat Sanitarny wydał pilne ostrzeżenie o wycofaniu tatara wołowego. W badanych próbkach wykryto bakterie Salmonella i Escherichia coli (STEC). Zjedzenie produktu grozi zatruciem pokarmowym. Sprawdź, o jaki tatar wołowy dokładnie chodzi.

Spis treści

Bakterie w tatarze wołowym. Ostrzeżenie GIS

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące wykrycia bakterii Salmonella i Escherichia coli STEC w tatarze wołowym.

– W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto bakterie Salmonella i Escherichia coli (STEC) w badanych próbkach tatara wołowego z określonej poniżej partii – podaje GIS.

Osoby, które kupiły produkt zanieczyszczonej bakteriami partii, nie powinny jej spożywać.
Osoby, które kupiły produkt zanieczyszczonej bakteriami partii, nie powinny jej spożywać. freepik

Zjedzenie produktu, który jest zanieczyszczony pałeczkami Salmonella i Escherichia coli (STEC) może spowodować zatrucie pokarmowe.

Wycofany tatar wołowy. Szczegóły dotyczące produktu

Tatar wołowy zanieczyszczony pałeczkami Salmonella i Escherichia coli (STEC), przed którym ostrzega GIS, został wyprodukowany przez Zakłady Mięsne Łuków S.A. Jest dostępny w opakowaniach o gramaturze 200 g. Numer wycofanej partii to 1801207, a termin przydatności do spożycia to 12.07.2024 r.

Szczegóły dotyczące produktu:

  • Nazwa produktu: Tatar wołowy, 200 g

  • Numer partii: 1801207

  • Termin przydatności do spożycia: 12.07.2024

  • Producent: Zakłady Mięsne Łuków S.A. ul. Przemysłowa 15, 21-400 Łuków, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 06110266 WE

Salmonella i Escherichia coli (STEC) w tatarze wołowym. Zalecenia dla konsumentów

Tatar wołowy firmy Łuków, w którym wykryto bakterie Salmonella i Escherichia coli (STEC), został wycofany z obrotu. Producent uruchomił procedurę wycofania niezwłocznie po otrzymaniu informacji o niezgodności produktu. Proces nadzorują organy urzędowej kontroli żywności.

Osoby, które kupiły produkt zanieczyszczonej bakteriami partii, nie powinny go spożywać. Jeżeli jednak do tego dojdzie i wystąpią niepokojące objawy, należy skontaktować się z lekarzem.

Zakażenie pałeczkami Salmonelli prowadzi do rozwoju salmonellozy, która jest przyczyną zatruć pokarmowych oraz dolegliwości żołądkowo-jelitowych. Escherichia coli (pałeczka okrężnicy) może powodować biegunkę lub zakażenia, jeżeli dostaną się do układu pokarmowego i moczowego. Zakażenie bakterią STEC może prowadzić do krwotocznego zapalenia okrężnicy lub bezkrwawej biegunki.

GIS wydał ostrzeżenie o wycofaniu tatara wołowego zanieczyszczonego pałeczkami Salmonella i Escherichia coli (STEC).

Źródła:

Polecjaka Google News - Strona Zdrowia

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia