Ogromny wzrost zachorowań w urlopowym raju Polaków. „Chorych jest więcej 3 razy więcej niż w lipcu”

Gabriela Fedyk
Opracowanie:
Wideo
od 7 lat
COVID-19 nie odpuszcza. Wiele krajów odnotowuje wzrost liczby chorych na koronawirusa. Wśród nich jest Macedonia Północna, która stała się popularnym kierunkiem urlopowym Polaków. Jak ogłosił macedoński Państwowy Instytut Zdrowia Publicznego, w sierpniu wzrost zachorowań był ponad trzykrotny w porównaniu z lipcem.

Spis treści

COVID-19 w Macedonii Północnej. Trzy razy więcej chorych

Macedoński Państwowy Instytut Zdrowia Publicznego ogłosił w środę 11 września 2024 roku, że liczba zachorowań na COVID-19 w Macedonii Północnej w sierpniu wzrosła ponad trzykrotnie w porównaniu z lipcem. W sierpniu wykryto 829 przypadków zakażenia koronawirusem, czyli 3,3 razy więcej niż w lipcu – wynika z danych Instytutu.

Komisja ds. Chorób Zakaźnych Macedonii Północnej wydała zalecenia dotyczące podstawowych środków zapobiegania rozprzestrzeniania się COVID-19.
Komisja ds. Chorób Zakaźnych Macedonii Północnej wydała zalecenia dotyczące podstawowych środków zapobiegania rozprzestrzeniania się COVID-19. wirestock/freepik/wildpixel/Getty Images

Najwięcej zachorowań odnotowano w stolicy kraju, Skopje – 431 przypadków. Najwyższy odsetek zakażeń zarejestrowano z kolei w położonym na południu kraju mieście Kawadarci, gdzie wśród 38 tys. mieszkańców na COVID-19 zachorowało 90 osób.

W sierpniu 2024 roku w Macedonii Północnej z powodu zachorowania na COVID-19 zmarły trzy osoby. Od lutego 2020 roku do końca sierpnia 2024 roku zarejestrowano niemal 352 tys. przypadków i niecałe 10 tys. zgonów z powodu koronawirusa.

Sprawdź też: Jakie są objawy COVID-19? Koronawirus w 2024 roku wciąż nie odpuszcza. Lekarka: „tendencja wzrostowa zachorowań”

Komisja ds. Chorób Zakaźnych Macedonii Północnej wydała zalecenia

Komisja ds. Chorób Zakaźnych Macedonii Północnej w obliczu wzrostu liczby zachorowań pod koniec sierpnia 2024 roku wydała zalecenia dotyczące podstawowych środków zapobiegania rozprzestrzeniania się COVID-19.

– Należy unikać tłumów i długich pobytów w zamkniętych pomieszczeniach, pomieszczenia powinny być regularnie wietrzone, ludzie powinni częściej myć ręce i unikać bliskiego kontaktu z osobami chorymi – czytamy w komunikacie prasowym.

Ministerstwo podkreśliło też, najskuteczniejszym sposobem ochrony ludzi przed poważniejszymi objawami choroby są szczepionki. Komisja potwierdziła też, że test na COVID-19 nie jest warunkiem wstępu do placówki ochrony zdrowia.

– Testy na COVID-19 powinny być przeprowadzane wyłącznie na podstawie wskazań, tj. jeśli pacjent ma objawy typowe dla COVID-19 – podało Ministerstwo.

Na spotkaniu Komisja zauważyła, że pacjenci z odrębnymi schorzeniami powinni być leczeni w odpowiednich placówkach służby zdrowia, nawet jeśli mają pozytywny wynik na COVID-19, a placówki są zobowiązane do zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się COVID-19 na innych pacjentów i personel poprzez izolację pacjentów z pozytywnym wynikiem.

W Macedonii Północnej w sierpniu 2024 roku odnotowano ponad trzykrotny wzrost zachorowań na COVID-19 w porównaniu z lipcem.

Polecjaka Google News - Strona Zdrowia

Źródło:

Polska Agencja Prasowa

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia