Jak być bardziej EKO? Te 10 zasad to minimum. Wprowadź je nie tylko dla środowiska, ale także dla własnego zdrowia!

Anna Rokicka-Żuk
Ochrona środowiska to kwestia niecierpiąca zwłoki. Wraz z kondycją Ziemi pogarsza się też nasze zdrowie i maleją szanse na przetrwanie. Wprowadzenie odpowiednich zmian na co dzień może jednak pomóc w obu problemach. Te nawyki warto zmienić, by być bardziej EKO z korzyścią dla organizmu! Zobacz kolejne slajdy, przesuwając zdjęcia w prawo, ew. naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Ochrona środowiska to kwestia niecierpiąca zwłoki. Wraz z kondycją Ziemi pogarsza się też nasze zdrowie i maleją szanse na przetrwanie. Wprowadzenie odpowiednich zmian na co dzień może jednak pomóc w obu problemach. Te nawyki warto zmienić, by być bardziej EKO z korzyścią dla organizmu! Zobacz kolejne slajdy, przesuwając zdjęcia w prawo, ew. naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. KatarzynaBialasiewicz/Getty Images
Ekologiczne podejście do życia to nie tylko wybór organicznej żywności, kosmetyków czy „chemii” domowej. To kwestie czysto konsumpcyjne, a w trosce o środowisko potrzebne jest bardziej całościowe podejście. Warto wiedzieć, że istnieją też mniej oczywiste sposoby, by nie szkodzić naturze. Sprawdź, które z rozwiązań pomogą ci być bardziej EKO na co dzień. Wybierając je, wspomagasz własne zdrowie.

Ekologiczne podejście do życia, czyli z szacunkiem do naturalnych zasobów i otoczenia, to nie tylko sięganie po eko-żywność, organiczne kosmetyki i środki czystości, choć oczywiście takie wybory są ważne.

Sprawdź również: „Ekościema” – nie daj się oszukać. Nie wystarczy eko, bio i organic. Jak rozpoznać żywność ekologiczną?

Nie chodzi też tylko o to, by segregować śmieci, zakręcać wodę przy myciu zębów czy namydlaniu głowy, wyłączać światło, nie wyrzucać jedzenia oraz kupować je lokalnie i sezonowo. To wszystko jest ważne, jednak potrzebujemy bardziej całościowego spojrzenia na ochronę przyrody. Takiego, które pomoże jednocześnie nam zadbać lepiej o własne zdrowie. Są bowiem jeszcze inne rzeczy, które robimy nie do końca dobrze, a mogłyby łatwo stać się bardziej przyjazne dla wszystkich.

Sprawdź, które codzienne nawyki warto zmienić, by żyć z mniejszą szkodą dla środowiska i własnego zdrowia.

Zobacz także:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia