Bezpieczna wizyta u fryzjera i u kosmetyczki już 18 maja. Zalecenia rządu w celu ochrony klientów i personelu podczas pandemii koronawirusa

Anna Rokicka-Żuk
Już 18 maja możemy spodziewać się powrotu do pracy fryzjerów i kosmetyczek
Już 18 maja możemy spodziewać się powrotu do pracy fryzjerów i kosmetyczek kaleido-dp/pixabay.com
Już 18 maja można będzie udać się do fryzjera i kosmetyczki! Trzeci etap „odmrażania” polskiej gospodarki to m.in. otwarcie salonów fryzjerskich, barberskich, kosmetycznych, tatuażu i odnowy biologicznej. Przedstawiono wytyczne odnośnie bezpieczeństwa wykonywania tych usług, opracowane przez ekspertów branży beauty z udziałem Ministerstwa Rozwoju. Sprawdź, jak będzie musiała wyglądać taka wizyta.

Przed nami trzeci etap powrotu do pracy lokali usługowych, w tym tych należących do branży beauty. Salony fryzjerskie, barberskie i kosmetyczne, a także gabinety medycyny estetycznej oraz odnowy biologicznej mają być otwarte dla klientów już 18 maja 2020 roku.

Będzie to jednak możliwe w sytuacji, gdy placówki te będą przestrzegać zaleceń opracowanych przez ekspertów z Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego we współpracy z Ministerstwem Rozwoju.

Zalecenia opracowane w formie przewodnika „Bezpieczne salony kosmetyczne i fryzjerskie – wracamy do pracy” to zbiór wytycznych ujętych w formie ikonografiki. Oto najważniejsze kwestie:

  • Umawianie wizyt wyłącznie przez telefon lub internet.
  • Zachowanie odpowiednich odstępów czasowych między wizytami, by ograniczyć liczbę klientów w placówce.
  • Zachowanie odległość min. 1,5 metra między stanowiskami pracy, pracownikami i klientami, ew. ustawienie oddzielających przestrzeń przepierzeń.
  • Noszenie przez pracowników rękawiczek i maseczek ochronnych, ew. również przyłbic i okularów zabezpieczających usta, nos i oczy.
  • Stosowanie przez personel specjalistycznej odzieży ochronnej jednorazowej lub tekstylnej, która jest prawidłowo dezynfekowana lub prana w temp. 60 stopni Celsjusza po każdym kliencie.
  • Używanie akcesoriów i tekstyliów jednorazowych, ew. odpowiednio zdezynfekowanych lub upranych.
  • Przyjmowanie tylko osób zdrowych, co jest stwierdzane poprzez pomiar temperatury i wypełnienie ankiety.
  • Dezynfekowanie powierzchni kontaktowych kilka razy w ciągu dnia pracy i pod koniec każdej zmiany personalu, a także wszystkich przestrzeni, narzędzi, urządzeń i pomieszczeń po każdym kliencie.
  • Brak poczekalni dla klientów i przechowywanie ich rzeczy osobistych w oddzielnych workach.
  • Brak napojów dla klientów z wyjątkiem wody w jednorazowych opakowaniach, jak również testerów kosmetyków.
  • Preferowana płatność kartą w sposób bezkontaktowy.

Zobacz także:

O sposób dezynfekcji pomieszczeń i akcesoriów w danym salonie i gabinecie warto zapytać podczas umawiania wizyty, ew. sprawdzić informacje na ten temat umieszczane przez placówkę na jej stronie internetowej.

Taką ikonografikę powinniśmy znaleźć w salonach fryzjerskich i urodowych po ich ponownym otwarciu
Taką ikonografikę powinniśmy znaleźć w salonach fryzjerskich i urodowych po ich ponownym otwarciu Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dopingowe wpadki Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia