Do zdarzenia doszło w Chiltington w Anglii, kiedy w domu opieki, gdzie przebywała 92-letnia emerytowana pielęgniarka zmagająca się z demencją, zauważono, że kobieta straciła apetyt. Wcześniej przebyła zakażenie COVID-19.
Zbadał ją lekarz. Ale nie osobiście - tylko za pośrednictwem kamerki w komputerze. Była to teleporada. Podczas zdalnej wizyty lekarz orzekł, że kobieta ma niewydolność wątroby, bo zauważył, że skóra kobiety "była żółta”.
Syn kobiety był wstrząśnięty diagnozą. Doradzono mu jednak, aby zasięgnął opinii drugiego lekarza w celu potwierdzenia ciężkiej choroby. I okazało się, że w rzeczywistości wątroba byłej pielęgniarki jest zdrowa. A rzekome przebarwienie skóry rąk było wynikiem... złego oświetlenia podczas połączenia za pomocą kamerki.
"Uważam, że gdybyśmy nie mieli drugiej diagnozy, zostałaby pozostawiona w domu, by marnieć, a jej stan uległby pogorszeniu" - powiedział syn 92-latki.
Sprawa błędnej diagnozy trafiła do Komisji ds. Jakości Opieki. Skargę złożył syn 92-latki, ponieważ lekarz wystawił błędną diagnozę nie badając kobiety osobiście.
Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- W jakiej kondycji jest polskie kino? Co będziemy oglądać? Podsumowanie 48. FPFF
- Kolejna katastrofa samolotu z wagnerowcami? Dokładnie miesiąc od śmierci Prigożyna
- Groźne oblicze AI. Nagie zdjęcia nieletnich dziewczynek trafiły do sieci
- Czy znasz instrukcję obsługi lasu? Za te rzeczy możesz dostać mandat! QUIZ