Takie są dodatkowe opłaty w szpitalach. Oto na jakie wydatki musisz być gotowy w szpitalu. Zapłacimy nie tylko za telewizor

MC
Za specjalne wystawienie dokumentacji medycznej zapłacić musi pacjent.
Za specjalne wystawienie dokumentacji medycznej zapłacić musi pacjent. pexels
Pobyt w szpitalu nie należy do przyjemności. Każdy stara się jak najlepiej dbać o swoje zdrowie, jednak zdarza się, że musimy spędzić w szpitalu nieco więcej czasu. Nawet jeżeli pobyt ten jest sfinansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, wciąż są rzeczy i usługi, za pacjenci będą musieli zapłacić z własnej kieszeni. Na jakie wydatki musimy się przygotować? Sprawdźcie!

Spis treści

Kto może wypisać skierowanie do szpitala?

Jeżeli wyniknie potrzeba skierowania pacjenta na pobyt w szpitalu, może to zrobić każdy lekarz. Nie chodzi tu tylko o specjalistów, u których leczymy się w ramach NFZ. Może to zrobić także lekarz podczas wizyty prywatnej.

Doktor może skierować nas do każdego szpitala na terenie kraju. Warunek jest jeden - taka placówka lecznicza musi mieć podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Z takim skierowaniem pacjent nie będzie musiał zapłacić za leczenie.

Jak długo ważne jest skierowanie do szpitala?

Skierowanie na leczenie w szpitalu będzie ważne aż do momentu ustalenia terminu przyjęcia. Aby zrealizować skierowanie należy udać się do danej placówki medycznej. Pacjent zostanie przekierowany na odpowiedni oddział przez pracownika rejestracji.

Jak długo czeka się na miejsce w szpitalu?

Placówka medyczna nie musi przyjmować pacjenta od razu. Termin zostanie ustalony na podstawie analizy stanu zdrowia pacjenta i jego przypadłości, a także osób oczekujących w kolejce. Termin może zostać przyspieszony w razie pogorszenia się stanu pacjenta.

Jakie dokumenty przygotować do szpitala?

Wszelkie dokumenty, których pacjent może potrzebować w szpitalu powinny zostać dołączone przez lekarza do skierowania. Jak czytamy na stronie NFZ, będą to:

  • kopia wyników badań diagnostycznych i przeprowadzonych konsultacji, które są podstawą kierowania do szpitala
  • istotne informacje o dotychczasowym leczeniu specjalistycznym lub szpitalnym oraz zastosowanym leczeniu.

Szpital na NFZ. Za co się płaci?

Pacjent ze skierowaniem do szpitala nie płaci za leczenie. Jest jednak kilka ukrytych, dodatkowych opłat, które pacjent będzie musiał uiścić samodzielnie. Kliknij w galerię i sprawdź, za co zapłacisz w szpitalu.

Za specjalne wystawienie dokumentacji medycznej zapłacić musi pacjent.

Takie są dodatkowe opłaty w szpitalach. Oto na jakie wydatki...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
Pol
9 września 2023, 21:55, A tfu im w parszywe [wulgaryzm]e:

To wszystko wina tych skurvvysynów PiS-wskich

I dlatego z dumą zagłosuję na PIS:'l

S
Skye Aurora
I earn 200 dollars per hour working from home on an online job. I never thought I could accomplish it, ( b00e) but my best friend makes $10,000 per month doing this profession and that I learn more about it.

Visit Here For More Detail ———->> W­w­w.S­m­a­r­t­C­a­r­e­e­r­1.c­o­m
A
A tfu im w parszywe ryje
To wszystko wina tych skurvvysynów PiS-wskich
B
Brawo Polaki
Spokojnie. Wystarczy podrzeć polski paszport i powiedzieć że jest się Ukraińcem bez dokumentów.

Wtedy eldorado się otwiera.

Szpitale bez opłat i kolejek, pierwszeństwo w mops i w przychodni, dopłaty do leków, czynszu, posiłków, dopłaty do kredytów mieszkaniowych, pierwszeństwo na uczelniach i w akademikach...
R
Roman N
No dobra, a kto generuje koszta szpitali??? Ceny lekarzy, ceny badań, ceny opieki, ceny zabiegów. Pacjent jest klientem, który za opiekę wnosi określoną opłatę w postaci kwoty z ubezpieczenia, szpital jest przedsiębiorstwem mającym z założenia zapewnić mu opiekę w ramach wniesionej opłaty. Jednak szpitale w większości są maszynami do wyciągania państwowej kasy, pacjent jest dla nich środkiem do osiągnięcia korzyści majątkowych. Ceny usług medycznych przekraczają ich wartość i mają na celu przyniesienie dochodu jak największej liczbie osób i instytucji. System jest wadliwy, jednak tak wrośnięty w życie ludzi, że jego zmiana wydaje się niemożliwa.
B
Bb Tt
Za to więźniowie mają wszystko za free, a są tam nie na wczasach tylko za karę!!!!
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia