Spis treści
Kto może wypisać skierowanie do szpitala?
Jeżeli wyniknie potrzeba skierowania pacjenta na pobyt w szpitalu, może to zrobić każdy lekarz. Nie chodzi tu tylko o specjalistów, u których leczymy się w ramach NFZ. Może to zrobić także lekarz podczas wizyty prywatnej.
Doktor może skierować nas do każdego szpitala na terenie kraju. Warunek jest jeden - taka placówka lecznicza musi mieć podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Z takim skierowaniem pacjent nie będzie musiał zapłacić za leczenie.
Jak długo ważne jest skierowanie do szpitala?
Skierowanie na leczenie w szpitalu będzie ważne aż do momentu ustalenia terminu przyjęcia. Aby zrealizować skierowanie należy udać się do danej placówki medycznej. Pacjent zostanie przekierowany na odpowiedni oddział przez pracownika rejestracji.
Jak długo czeka się na miejsce w szpitalu?
Placówka medyczna nie musi przyjmować pacjenta od razu. Termin zostanie ustalony na podstawie analizy stanu zdrowia pacjenta i jego przypadłości, a także osób oczekujących w kolejce. Termin może zostać przyspieszony w razie pogorszenia się stanu pacjenta.
Jakie dokumenty przygotować do szpitala?
Wszelkie dokumenty, których pacjent może potrzebować w szpitalu powinny zostać dołączone przez lekarza do skierowania. Jak czytamy na stronie NFZ, będą to:
- kopia wyników badań diagnostycznych i przeprowadzonych konsultacji, które są podstawą kierowania do szpitala
- istotne informacje o dotychczasowym leczeniu specjalistycznym lub szpitalnym oraz zastosowanym leczeniu.
Szpital na NFZ. Za co się płaci?
Pacjent ze skierowaniem do szpitala nie płaci za leczenie. Jest jednak kilka ukrytych, dodatkowych opłat, które pacjent będzie musiał uiścić samodzielnie. Kliknij w galerię i sprawdź, za co zapłacisz w szpitalu.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!