Kolejki NFZ do okulisty dziecięcego w województwie kujawsko-pomorskim mogą być znacznie dłuższe, niż nam się wydaje. Do którego okulisty dziecięcego termin oczekiwania na wizytę na NFZ jest najkrótszy? Kiedy nie trzeba zwracać uwagi na długie terminy przyjęć i skorzystać z pomocy na NFZ bez kolejki? Gdzie znajdują się informacje na temat czasu oczekiwania na wizytę na NFZ do okulisty dziecięcego w województwie kujawsko-pomorskim? W naszym artykule znajdziesz przydatne informacje, które dotyczą kolejek NFZ i terminów wizyt do okulisty dziecięcego w województwie kujawsko-pomorskim.
UWAGA! Nasze dane pobieramy z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ), które dostarczane są przez przychodnie. Może zdarzyć się tak, że informacje przekazywane przez placówki są nieaktualne. Jeśli widzisz, że dane mogą być nieaktualne, zwróć się z tym do danej przychodni.
OKULISTA DZIECIĘCY w woj. kujawsko-pomorskim: kolejki NFZ i terminy leczenia
Na wizytę trzeba poczekać 246 dni.
Powiatowe Centrum Zdrowia - Samodzielny Publiczny Zespół Przychodni Specjalistycznych (Przychodnia Okulistyczna Dla Dzieci I Młodzieży)
- Adres: Szpitalna 6A, Włocławek
- Najbliższy termin możliwej wizyty: 17.07.2025 (NFZ posiada najnowsze dane z dnia 8.11.2024)
- Liczba osób w kolejce: 105
- Telefon: +48 54 416 53 25
Przychodnia Gdańska" Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością (Poradnia Okulistyczna Dla Dzieci)
- Adres: Gdańska 88-90, Bydgoszcz
- Najbliższy termin możliwej wizyty: 20.11.2025 (NFZ posiada najnowsze dane z dnia 6.11.2024)
- Liczba osób w kolejce: 593
- Telefon: +48 52 327 02 52
Szpital Uniwersytecki Nr 2 Im. Dr Jana Biziela W Bydgoszczy (Poradnia Okulistyczna Dziecięca)
- Adres: Ujejskiego 75, Bydgoszcz
- Liczba osób w kolejce: 322
- Telefon: +48 52 365 59 99
Dbasz o siebie ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK jeśli szukasz okazyjnych cen na produkty z kategorii zdrowie i uroda!
Okulista dziecięcy
Okulistyka dziecięca to odrębny dział okulistyki. Okulista dziecięcy to ekspert od rozpoznawania schorzeń i wad wzroku u najmłodszych pacjentów. Okulista, który zajmuje się dziećmi wykonuje badania podmiotowe, przedmiotowe oraz czynnościowe narządu wzroku. Do jego zadań należy wykrywanie ślepoty i innych wrodzonych wad wzroku u noworodków i niemowląt.
Kiedy z dzieckiem należy wybrać się do okulisty?
Jeśli zauważymy, że dziecko ma problemy z:
Utrzymywaniem kontaktu wzrokowego
Nie rozróżnia kolorów
Źrenice wykazują zezowanie
Doszło do urazu oka
W przypadku starszych dzieci jest prościej, ponieważ same są w stanie powiedzieć rodzicom, że coś z ich wzrokiem i oczami jest nie tak.