RakReaton – Biegasz, jeździsz, POMAGASZ!

Akcja specjalna Złota Wstążka
Zapraszamy gorąco wszystkich miłośników sportu, zdrowego trybu życia i pomagania do wzięcia udziału w sportowym wyzwaniu – RakReaton. Cel jest jeden: pokonać we wrześniu milion kilometrów, a wtedy 100 000 złotych trafi na leczenie dzieci chorych na nowotwory. Liczy się każdy wysiłek fizyczny –spacer, nordic walking, bieg, jazda na rowerze. To proste i nic nie kosztuje, a satysfakcja z pomagania gwarantowana.

A dlaczego we wrześniu? Ponieważ jest to światowy miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych. Wrześniowa edycja RakReatonu jest częścią społecznej kampanii edukacyjnej "Złota Wstążka" – ściśle związanej z onkologią dziecięcą. W tym roku chcemy skupić się na białaczce – objawach, leczeniu, profilaktyce oraz uświadomieniu wszystkim, że z nowotworem krwi można wygrać. Chcemy sprawić, aby dzieci nie umierały na białaczkę.

Ty też zrób coś dla nich! Podejmij we wrześniu wyzwanie rekreacyjne. W tamtym roku w RakReatonie wzięło udział ponad 7 tysięcy osób, w tym influencerzy oraz pracownicy firm.. Mamy nadzieję, że i w tym roku uda nam się zrealizować cel – milion pokonanych kilometrów!

Partnerami RakReatonu są: Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej i Grupa IMPEL. To oni przekażą 100 tysięcy złotych na leczenie maluchów chorych na raka.

Jak zbierać kilometry, punkty, kalorie?

  • Udział w wyzwaniu rekreacyjnym umożliwia aplikacja Activy – nasz partner technologiczny. Wystarczy pobrać aplikację i dołączyć do wyzwania „RakReaton”, które będzie dostępne od 1 września.
  • Po ściągnięciu aplikacji Activy z Google Play lub AppStore, rejestrujesz się i dołączasz do otwartego wyzwania pod nazwą „RakReaton – ratujemy dzieci chore na raka”. Sam wybierasz rodzaj aktywności: może to być bieganie (spacer, jogging i nordic walking też się tutaj liczą!)
  • Jest też opcja połączenia konto z aplikacjami: Strava, Garmin Connect lub Polar Flow. Nie trzeba rezygnować z dotychczasowych aplikacji! Ale UWAGA! Trasy będą zapisywane dopiero od momentu zsynchronizowania kont.
  • Ruszasz się, kiedy masz ochotę. Nigdzie nie deklarujesz swoich zamiarów, nikt nie będzie Cię sprawdzał, ale pamiętaj, że im więcej Twojej aktywności, tym lepszy wynik ogólnego wyzwania!
  • Jeśli chcesz, dzielisz się swoimi postępami z wyzwania w mediach społecznościowych, koniecznie dodając do wpisu #rakreaton i #zlotawstazka.
  • Za udział w akcji otrzymasz dyplom.
  • Dołącz do RakReatonu w dowolnym czasie od 1 do 30 września. Podczas trwania wyzwania zaproś znajomych i rodzinę do wzięcia udziału razem z Tobą!
  • Regulamin wyzwania znajdziesz tutaj: https://naratunek.org/rakreaton/

Każdy kilometr to wsparcie finansowe na walkę z nowotworami u dzieci. Wspieraj dzieci każdym pokonanym kilometrem! Szczegóły wyzwania znajdziesz na naszych kanałach:

www.zlotawstazka.pl/rakreaton
www.facebook.com/rakreaton
www.instagram.com/rakreaton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia