Wyrób medyczny RatuŻEL – kolagenowy ratunek w codziennych sytuacjach

Reklama Regionalne Centrum Zdrowia

Plastry, bandaże, środki przeciwbólowe, węgiel leczniczy czy elektrolity – to podstawowe składniki naszych domowych apteczek. Nie wszyscy jednak wiedzą, że warto uzupełnić je także o wielofunkcyjny żel kolagenowy.

Choć preparaty kolagenowe w postaci żelu kojarzą się często wyłącznie z pielęgnacją skóry, ich zastosowanie jest dużo szersze, a pomoc w nagłych przypadkach może okazać się nieoceniona.

Odpowiadają za to właściwości kolagenu (naturalnie występującego białka zwierzęcego), który aplikowany na skórę w formie hydrożelu, takiego jak wyrób medyczny RatuŻel, wspomaga jej ochronę, nawilżenie, poprawia elastyczność, a także stymuluje regenerację i koi.

W jakich sytuacjach warto korzystać z wyrobu RatuŻel?

  • Przy podrażnieniach, na przykład po goleniu, depilacji, zabiegach dermatologicznych czy innych drobnych zabiegach dermatologicznych, mogących powodować podrażnienie skóry;
  • Na swędzące zmiany skórne, będące wynikiem np. reakcji alergicznych czy ukąszeń;
  • Przy wysuszeniu i ścieńczeniu skóry, np. po miejscowym stosowaniu niektórych leków, takich jak sterydy;
  • Przy odmrożeniach i innych zmianach skórnych powstałych na skutek zbyt niskiej temperatury;
  • Po oparzeniach I stopnia, w tym reakcjach zapalnych na promienie słoneczne (rumień słoneczny);
  • Na skórę wokół ran, skaleczeń, otarć czy pęknięć, po operacjach, zabiegach czy szyciu skóry;
  • Na blizny, rozstępy i inne niechciane zmiany skórne.

We wszystkich tych przypadkach regularna kolagenowa pielęgnacja może działać jak naturalna stymulacja procesów odbudowy skóry. Dzieje się tak zwłaszcza dzięki zdolności kolagenu w formie żelu do ograniczania nadmiernej utraty wody i utrzymywania prawidłowego nawodnienia naskórka.

Co więcej, kolagenowy żel to także nasz sprzymierzeniec w walce ze starzeniem się skóry – może być stosowany codziennie, także jako baza pod makijaż, stanowiąc barierę ochronną dla niektórych podrażniających czy wysuszających substancji, wchodzących w skład kosmetyków.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Ważne:
Nie należy stosować żelu RatuŻel nа otwarte, niezagojone rаnу, uszkodzoną skórę і błony śluzowe.
Nie należy stosować go również na powierzchnię uszkodzonej skóry objętej zakażeniem.

RatuŻel w badaniach
Badania właściwości hydrożelu kolagenowego prowadzone są m.in. na zlecenie producenta wyrobu medycznego RatuŻel, powstającego w laboratorium GENERICA, należącym do Regionalnego Centrum Zdrowia w Zbąszyniu.

Preparat z wysoką zawartością kolagenu testowano na skórze wokół owrzodzeń żylnych – długotrwałych i trudno gojących się ran kończyn dolnych u 15 pacjentów. Ich stan monitorowano przed 3-miesięczną kuracją, w jej trakcie oraz 3 miesiące po. Pomiarów dokonywano nad górną krawędzią rany oraz na zdrowej tkance drugiej nogi.

Początkowe odnotowane wartości wskazujące na znaczną utratę wody z naskórka w pobliżu rany, zmniejszyły się w okresie stosowania hydrożelu kolagenowego – już po 4 tygodniach kuracji. Tendencja ta utrzymała się przez kolejne 3 miesiące do końca obserwacji.

Odpowiednie nawilżenie sąsiadującej z raną skóry stymuluje komórki do szybszej regeneracji i narastania tkanki w procesie zabliźniania się. Właśnie dlatego preparaty żelowe zawierające kolagen polecane są do pielęgnacji skóry wokół różnego rodzaju ran.

Pamiętaj!

RatuŻel to wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Producent i podmiot prowadzący reklamę: Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o., ul. Na Kępie 3, 64-360 Zbąszyń
www.ratuzel.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia