Kolejki NFZ do ortopedy dziecięcego w województwie łódzkim mogą być znacznie dłuższe, niż nam się wydaje. Do którego ortopedy dziecięcego termin oczekiwania na wizytę na NFZ jest najkrótszy? Kiedy nie trzeba zwracać uwagi na długie terminy przyjęć i skorzystać z pomocy na NFZ bez kolejki? Gdzie znajdują się informacje na temat czasu oczekiwania na wizytę na NFZ do ortopedy dziecięcego w województwie łódzkim? W naszym artykule znajdziesz przydatne informacje, które dotyczą kolejek NFZ i terminów wizyt do ortopedy dziecięcego w województwie łódzkim.
UWAGA! Nasze dane pobieramy z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ), które dostarczane są przez przychodnie. Może zdarzyć się tak, że informacje przekazywane przez placówki są nieaktualne. Jeśli widzisz, że dane mogą być nieaktualne, zwróć się z tym do danej przychodni.
ORTOPEDA DZIECIĘCY w woj. łódzkim: kolejki NFZ i terminy leczenia
Na wizytę trzeba poczekać 70 dni.
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego W Łodzi (Pododdział Ortopedii Dziecięcej)
- Adres: Ul. Pomorska 251, Łódź-widzew
- Najbliższy termin możliwej wizyty: 11.03.2025 (NFZ posiada najnowsze dane z dnia 24.12.2024)
- Liczba osób w kolejce: 221
- Telefon: +48 42 201 42 50
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki (Klinika Ortopedii I Traumatologii Dla Dzieci)
- Adres: Ul. Rzgowska 281/289, Łódź-górna
- Najbliższy termin możliwej wizyty: 17.06.2025 (NFZ posiada najnowsze dane z dnia 26.12.2024)
- Liczba osób w kolejce: 1298
- Telefon: +48 42 271 13 51
Dbasz o siebie ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK jeśli szukasz okazyjnych cen na produkty z kategorii zdrowie i uroda!
Ortopeda dziecięcy
Ortopeda zajmuje się nie tylko leczeniem chorób i urazów, ale również profilaktyką szczególnie u dzieci. Do lekarza ortopedy powinien trafić noworodek po kilku tygodniach od urodzenia, by lekarz mógł wykluczyć dysplazję stawu biodrowego u noworodka. Jeśli nie będzie mógł jednoznacznie tego wykluczyć zleci zrobienie badania ultrasonograficznego.
Dzieci w późniejszym okresie trafiają zwykle do lekarza ortopedy z problemami wad postawy, np. z podejrzeniem skoliozy, lordozy, kifozy czy płaskostopia. Ortopeda w takim przypadku może zlecić noszenie specjalistycznego obuwia lub skierować dziecko na rehabilitacje.