Otwarte sesje i wykłady podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych

DM
Marzena Bugala-Azarko / Polska Press
Jak korzystać z wizyt u doktora Google’a, fakty i mity o grypie, a także znaczenie zdrowego stylu życia, profilaktyki i szeroko rozumianych działań zapobiegających chorobom – to wybrane z tematów otwartych sesji i wykładów zaplanowanych podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. O tym, jak radzić sobie z różnymi problemami zdrowotnymi, w drugi dzień wydarzenia (6 marca br.), w salach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach mówić będą znakomici specjaliści, m.in. ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Ideą przewodnią Kongresu Wyzwań Zdrowotnych - zgodnie z jego nazwą - są wyzwania, zarówno terapeutyczne, stojące przed specjalistami w poszczególnych dziedzinach medycyny, jak i organizacyjno-finansowe, którym sprostać muszą decydenci kształtujący systemy opieki zdrowotnej w Polsce i innych krajach. W dniach 5-6 marca 2020 r., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach spotkają się eksperci reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, a także przedstawiciele świata nauki, polityki, administracji państwowej i samorządowej, organizacji pozarządowych - w tym zrzeszających pacjentów - oraz gospodarki, biznesu, przemysłu farmaceutycznego, finansów i rynku ubezpieczeniowego.

W drugi dzień Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, 6 marca 2020 r., oprócz sesji dla osób profesjonalnie związanych z szeroko rozumianą ochroną zdrowia, odbędzie się cykl paneli i wykładów otwartych dla pacjentów i mieszkańców regionu zainteresowanych tematyką zdrowotną.

– Od pierwszej edycji wydarzenia stwarzamy wszystkim chętnym okazję do wysłuchania znakomitych specjalistów w różnych dziedzinach medycyny. Warto z niej skorzystać i 6 marca przyjść do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Wstęp na bezpłatne wykłady nie wymaga rejestracji. Otwarte dla publiczności sesje trwać będą od godz. 15.15 do 16.45 – zaprasza Wojciech Kuta, redaktor naczelny magazynu i portalu Rynek Zdrowia. – Poprowadzą je specjaliści, lekarze, eksperci w dziedzinie medycyny, m.in. ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego – dodaje.

Uczestnicy wykładów otwartych Kongresu Wyzwań Zdrowotnych 2020 dowiedzą się m.in.: jak mądrze i bezpiecznie korzystać z porad w Internecie, jakie są przyczyny ciągłego przemęczenia, poznają fakty i mity o grypie, profilaktykę wybranych chorób, wpływ aktywności sportowej na zdrowie i dowiedzą się czy warto stosować suplementy. Odbędzie się także Spotkanie Medyczne im. Krystyny Bochenek. Jego 271 edycja poświęcona będzie tematowi „Zdrowa kobieta, zdrowe związki”, o którym z dr Beatą Wróbel, ginekologiem, położnikiem i seksuolog rozmawiać będą Anna Sojka, dziennikarka Radia Katowice i Agata Pustułka, dziennikarka Dziennika Zachodniego.

Wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami sesji otwartych podzielą się także m.in.: Elżbieta Banaś, dietetyk z Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych w Instytucie Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka; dr hab. Monika Bąk-Sosnowska, kierownik Zakładu Psychologii w Katedrze Nauk Społecznych i Humanistycznych na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach; Mariola Czajkowska, kierownik Zakładu Propedeutyki Położnictwa w Katedrze Zdrowia Kobiety SUM w Katowicach; prof. Agnieszka Drosdzol-Cop, kierownik Zakładu Patologii Ciąży w Katedrze Zdrowia Kobiety, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach; prof. Małgorzata Janas-Kozik, kierownik Oddziału Klinicznego Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego; dr Łukasz Kołtowski
z I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; dr hab. Marek Krzystanek, kierownik Kliniki Rehabilitacji Psychiatrycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego; prof. Czesław Marcisz, kierownik Zakładu Gerontologii i Pielęgniarstwa Geriatrycznego w Katedrze Pielęgniarstwa na Wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach; Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Szczegółowe informacje o wykładach i sesjach otwartych dostępne są na stronie: www.hccongress.pl

Wstęp na bezpłatne wykłady nie wymaga rejestracji.

Organizatorem Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest Grupa PTWP, wydawca m.in. magazynu Rynek Zdrowia i portalu rynekzdrowia.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nagroda Nobla w dziedzinie medycyny przyznana

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia