To powinno Cię zainteresować
Ostrzeżenie GIS 13.11
W wyniku działań podejmowanych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono, że rozbieżność między opakowaniem produktu pn. „Balsam Jerozolimski FORTE” suplement diety 200ml, a zawartością opakowania (produkt leczniczy pn.: Antinervinum) dotyczy również innego numeru partii.
W związku z powyższym, w przypadku nie zwrócenia uwagi na oznakowanie butelki zamieszczonej wewnątrz kartonika, istnieje ryzyko spożycia produktu leczniczego zamiast suplementu diety.
Produkt: „Balsam Jerozolimski FORTE” suplement diety 200 ml
Numer partii: 221001
Data minimalnej trwałości: 10.2024
Producent: Prowincja Polska Zakonu Szpitalnego Św. Jana Bożego p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, Bonifraterska 12, 00-213 Warszawa (aktualnie Boni Fratres Pharmaceutical Sp. z o.o., ul. Krakowska 50/4, 31-066 Kraków)
Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o nieprawidłowości (08.11.2023) producent podjął działania mające na celu wyjaśnienie sprawy oraz wycofanie ze sprzedaży wadliwej partii (221001), w celu jej weryfikacji oraz ewentualnej utylizacji. Producent na każdym etapie postępowania współpracuje z Państwową Inspekcją Sanitarną oraz dalszymi ogniwami łańcucha dostaw.
W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie administracyjne przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie mające na celu wycofanie z obrotu przedmiotowego produktu.
Nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu.
Więcej szczegółów na temat ostrzeżenia GIS:
Aktualizacja ostrzeżenia publicznego z dnia 12.10.2023 r.: Stwierdzenie produktu leczniczego w opakowaniu suplementu diety
Czym są ostrzeżenia GIS?
Główny Inspektorat Sanitarny to jednostka zajmująca się nadzorowaniem i kierowaniem działaniami mającymi na celu dobro i zdrowie publiczne obywateli. Zadaniem GIS-u jest m.in. informowanie o niebezpiecznych dla życia lub zdrowia produktach dostępnych w sprzedaży.
Ostrzeżenia GIS pojawiają się zawsze, gdy spożywanie lub stosowanie jakiegoś produktu może być niebezpieczne dla zdrowia lub życia konsumentów. Warto dokładnie zapoznać się z treścią każdego ostrzeżenia, aby uniknąć przykrych konsekwencji.
Dane pochodzą ze stron Głównego Inspektoratu Sanitarnego.