Gdzie leczyć zęby w Wejherowie?

Materiał informacyjny Marcin Balana - Profesjonalne Usługi E-Marketingowe
Leczenie stomatologiczne wciąż oznacza zauważalne obciążenie dla domowego budżetu. Wiele z realizowanych usług stomatologicznych nie jest refundowanych z kasy chorych i konieczne jest samodzielne uregulowanie rachunku. Jednak wysokie ceny usług nie powinny zniechęcać do leczenia zębów. Zwłaszcza profilaktyka stomatologiczna jest bardzo ważna, ponieważ może zapewnić zdrowy uśmiech na długie lata. Dlatego warto korzystać z usług dobrych gabinetów stomatologicznych, zapewniających korzystne ceny.

Mały ubytek - niski koszt leczenia

Osoby, które dwa razy w roku inwestują swój czas w kontrolę stanu uzębienia, właściwie wcale nie muszą „studiować” cenników usług stomatologicznych. Szybkie reagowanie na zmiany stanu uzębienia, pozwala redukować małe ubytki w akceptowalnym budżecie. Leczenie kanałowe może kosztować nawet trzy razy tyle, co standardowe wypełnienie małego ubytku. Jeśli jednak dentysta wykona podczas przeglądu jamy ustnej również RTG zębów i dwa razy w roku zweryfikuje ich stan, to ryzyko powstawania poważnych ubytków próchnicowych jest wręcz znikome.

Na niski koszt leczenia przekłada się również właściwa pielęgnacja zębów w zaciszu własnej łazienki. Usuwanie resztek jedzenia za pomocą nici dentystycznych, czy stosowanie płynów do płukania jamy ustnej, pozwala lepiej usuwać szkodliwie bakterie, a tym samym obniżać ryzyko rozwoju próchnicy.

Leczenie kanałowe czy usuwanie zęba - co tańsze?

W pierwszym przeliczeniu, posiłkując się cennikiem, łatwo wywnioskować, że usunięcie zęba jest zwykle „korzystniejszym” dla portfela zabiegiem. Zaoszczędzić można bowiem nawet kilkaset złotych. Warto jednak mieć świadomość, że w perspektywie lat, lepszym rozwiązaniem jest leczenie kanałowe - i to nie tylko ze względów estetycznych i ładnego uśmiechu, ale także ze względów zdrowotnych.

Usunięcie zęba prowadzi bowiem do tworzenia się luk w uzębieniu. Trzeba przy tym wiedzieć, że zęby wzajemnie stanowią dla siebie podporę. Już brak jednego zęba może skutecznie osłabiać pozostałe i prowadzić do luzowania się korzeni. Natomiast rozluzowane zęby przyczyniają się do dużego dyskomfortu podczas spożywania posiłków, a w ostateczności do ich wypadania. Oczywiście luki można wypełniać za pomocą mostków, ale to kolejna wysoka inwestycja, której można uniknąć, wykonując właśnie kanałowe leczenie zębów.

Czy ceny usług stomatologicznych idą w parze z wysoką jakości?

Szukając taniego dentysty w Wejherowie, warto zwrócić uwagę na jakość wykonywanych usług. Co z tego, że koszt wypełnienia ubytku będzie niski, jeśli w krótkim czasie plomba może poluzować się lub wypaść?

Podobnie jest z czyszczeniem zębów. Tu także można szukać oszczędności, jednak na tego typu usługi stomatologiczne warto decydować się na średnim lub wysokim poziomie cenowym. Zwykle w ten sposób można mieć większą pewność, że zęby nie tylko będą czyste, ale też odpowiednio zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych.

To jednak nie znaczy, że za usługi stomatologiczne trzeba przepłacać. W Wejherowie można znaleźć gabinety, które oferują dobrą jakość w korzystnych cenach. Dzięki temu można pozwolić sobie na zastosowanie nowoczesnych technologii, jak np. elektroniczne znieczulenie zęba, czy korzystać ze specjalistycznej wiedzy doświadczonych stomatologów bez konieczności brania pożyczki w banku. Trzeba też pamiętać, że cena za poszczególne zabiegi zależna jest też od rodzaju problemu, jakości wykorzystywanego materiału wypełniającego czy indywidualnych oczekiwań pacjenta. Dlatego nie zawsze warto kierować się cennikiem dostępnym na stronie internetowej. Można umówić się na wizytę i zasięgnąć opinii specjalisty, który zapoznając się z konkretnym problemem, szybko określi harmonogram leczenia wraz z jego kosztem.

Wartym podkreślenia jest również fakt, iż w wielu gabinetach stomatologicznych w Wejherowie usługi są nieco tańsze dla stałych pacjentów. Warto więc zapytać o kartę stałego klienta. Można też wykupić ubezpieczenie na zęby, które w niektórych wariantach leczenia pokryje w całości albo w części rachunek. Niektórzy ubezpieczyciele oferują raz do roku zniżkę na standardowe zabiegi, jak: piaskowanie, fluorowanie czy wypełnianie ubytków. Warto przemyśleć więc i taki wariant, by obniżyć koszty leczenia zębów.

Dentx Centrum Zdrowego Uśmiechu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia