
Babcine sposoby na katar
Zanim ruszysz do apteki, wypróbuj domowe sposoby na katar, stosowane przez nasze babcie.

Po pierwsze rosół!
Zanim dowiedli tego naukowcy, nasze babcie już wiedziały – najlepszym lekarstwem na rozpoczynającą się infekcję jest rosół. Aromat i ciepło rosołu rozgrzewają i oczyszczają górne drogi oddechowe, a bogactwo składników odżywczych wspiera organizm w walce z chorobą.

Moczenie nóg w gorącej wodzie
Gdy czujemy pierwsze symptomy zbliżającej się choroby, ten babciny sposób na katar może okazać się kluczowy. Moczenie nóg w gorącej wodzie to najprostszy sposób na rozgrzanie stóp, a co za tym idzie – podniesienie temperatury całego ciała.
Co daje moczenie nóg w gorącej wodzie? Ogrzanie stóp w misce z gorącą wodą poprawia krążenie krwi, podwyższa temperaturę ciała i pobudza reakcje obronne organizmu. Dzięki temu pomaga organizmowi walczyć z rozpoczynającą się infekcją.
Jak powinno przebiegać moczenie stop w gorącej wodzie? Do miski z gorącą wodą możesz dodać sól z dodatkiem olejów eterycznych, która ma właściwości antyseptyczne, odkażające i oczyszczające. Zanurz stopy na 15-20 minut. Po takiej kąpieli osusz stopy i załóż na nie ciepłe skarpetki.

Czosnek i cebula do inhalacji i jedzenia
Czosnek znany jest ze swoich właściwości wspomagających organizm w walce z wirusami i bakteriami. Podobnie jak cebula, po rozdrobieniu bogaty jest w substancję siarkowe, które odpowiadają za właściwości antybiotyczne i łagodzące objawy zapalenia górnych dróg oddechowych.
Kiedy pojawia się uczucie zatkanego nosa albo zaczyna sączyć się z niego wydzielina, warto sięgnąć po kanapkę z dodatkiem rozdrobnionego czosnku lub cebuli albo przygotować aromaterapeutyczny gałganek Aliny – w gazę zawinąć kilka zmiażdżonych ząbków czosnku z dodatkiem posiekanej cebuli i położyć na dobę przy łóżku chorego.