
Alkohol szkodzi dużo bardziej
Osoby, które skończyły 40. rok życia, mogą się spodziewać, że po zabawie zakrapianej alkoholem, będą wracały do formy zdecydowanie dłużej niż kiedyś. Procentowe trunki oddziałują mocniej na starszy organizm, powodując, że skutki ich picia trwają dłużej i są bardziej dokuczliwe.
Zmiany jakie zachodzą w całym ciele wraz z jego starzeniem powodują, że szybciej dochodzi do odwodnienia organizmu oraz do obniżenia nastroju. Należy także pamiętać, że nadużywanie alkoholu ma negatywny wpływ na układ trawienny oraz sercowo-naczyniowy i może przyczyniać się do rozwoju chorób. Odbija się także na wyglądzie i kondycji skóry.

Włosy rosnące w nietypowych miejscach
Wielu mężczyzn może być zaskoczonych pojawieniem się włosów w nietypowych miejscach ciała. O ile bujna czupryna na głowie zaczyna się z wiekiem przerzedzać i blaknąć, o tyle włosy w uszach, brwiach czy w nosie zaczynają rosnąć dłuższe i mocniejsze.
Wynika to z procesu zwanego „paradoksem androgennym”. Dochodzi do niego, gdy wzrasta poziom aktywnej formy testosteronu, czyli dihydrotestosteronu (DHT), który sprzyja utracie owłosienia na głowie, jednocześnie stymulując wzrost włosów na twarzy.

Za siwienie włosów odpowiada zmniejszająca się aktywność melanocytów, co powoduje utratę pigmentu.