
Obniża ciśnienie tętnicze krwi
Naukowcy udowodnili, że syrop z kwiatów czarnego bzu działa moczopędnie, ponieważ rozszerza naczynia nerkowe i utrudnia ponowne wchłanianie wody w kanalikach nerkowych. Co to oznacza? Dzięki tym właściwościom dochodzi do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi, a także zmniejszenia obrzęków.

Obniża gorączkę
Kwiaty czarnego bzu wykazują silne działanie napotne, co skutecznie obniża gorączkę. Dodatkowo zaobserwowano, że regularne przyjmowanie syropu z tej rośliny może o 4 dni skrócić czas występowania dolegliwości, wywołanych przez zakażenie wirusem grypy.

Poprawia stan skóry
Picie syropu z czarnego bzu łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry oraz doskonale ją oczyszcza. Wspomaga również ukrwienie, co korzystnie wpływa na kondycję cery dojrzałej. Dzięki zawartości witamin i substancji mineralnych, przyspiesza gojenie się ran i regeneruje uszkodzony naskórek. Natomiast napar z kwiatów czarnego bzu działa dezynfekująco, zmniejsza świecenie się skóry i wygładza jej powierzchnię.

Co zawierają kwiaty czarnego bzu?
Kwiaty bzu to bogactwo witamin i związków mineralnych, które korzystnie wpływają na cały organizm. Znajdziemy tam również kwercetynę i rutynę, substancje chroniące komórki i tkanki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych.