
Jak syrop z czarnego bzu wpływa na zdrowie?
Przekonaj się, jak wartościowe jest picie syropu z czarnego bzu. Zobacz kolejne slajdy, przesuwając zdjęcia w prawo, naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Obniża stężenie cholesterolu we krwi
Kwiaty czarnego bzu zawierają rutynę, która hamuje proces odkładania się cholesterolu frakcji LDL w ścianach tętnic, a dzięki temu zmniejszają ryzyko rozwoju miażdżycy, zawału serca, zakrzepów żylnych i udaru mózgu.

Wspiera odporność organizmu
Duża zawartość flawonoidów o działaniu przeciwzapalnym sprawia, że syrop z powodzeniem może być stosowany jako środek na przeziębienie i grypę. Natomiast obecne w kwiatach triterpeny nasilają produkcję wodnistej wydzieliny w drogach oddechowym, tym samym prowokując odruch kaszlu. Dzięki temu syrop z czarnego bzu może ułatwić leczenie stanów zapalnych górnych dróg oddechowych.

Wspomaga leczenie zakażenia Helicobacter pylori
Syrop z czarnego bzu wykazuje właściwości bakteriobójcze i wirusobójcze. Udowodniono, że regularne picie naparów lub syropu z kwiatów czarnego bzu hamuje namnażanie się Helicobacter pylori – bakterii przyczyniającej się do rozwoju zapalenia błony śluzowej żołądka oraz wrzodów. Dodatkowo syrop z tej rośliny zaburza rozwój gronkowca złocistego, bakterii wywołującej gorączkę, bóle mięśni i zatrucie pokarmowe.