
Spanie na plecach może zmniejszyć opuchliznę
Leżenie czy spanie na którejś części twarzy powoduje, że w tym obszarze gromadzą się płyny, które powodują opuchliznę wokół oczu i obrzęk twarzy. Kiedy leżymy na plecach, unikamy tego, dzięki czemu opuchlizna jest znacznie mniejsza i rano wyglądamy i czujemy się wypoczęci.

Spanie na plecach może korzystnie działać na zatoki
Spanie w pozycji, gdzie głowa jest ponad sercem, pomoże złagodzić przekrwienie i zapobiegnie zatkaniu dróg oddechowych. Jeżeli głowa jest opuszczona, śluz gromadzi się w zatokach, przez co trudniej się oddycha. Uniesiona głowa, jak w pozycji na wznak, wraz z działaniem grawitacji sprawia, że śluz jest odprowadzany i drogi oddechowe są czyste.

Spanie na plecach może zapobiegać napięciowym bólom głowy
Spanie na plecach odciąża głowę. Utrzymanie głowy, szyi i kręgosłupa w neutralnej pozycji powoduje, że zmniejsza się nacisk i unikamy napięciowego bólu głowy.

Spanie na plecach może poprawić nasz cykl okołodobowy
Śpiąc na plecach, jesteśmy bardziej wrażliwi na zmiany światła. Kiedy światło słoneczne wpada do sypialni, otrzymamy sygnał od słońca, że czas się obudzić. To dużo przyjemniejszy sposób budzenia niż dźwięk budzika. Regulacja rytmu okołodobowego pomaga spać i budzić się o optymalnej porze.