10 aplikacji, które usprawnią komunikację podczas pracy zdalnej
1. Slack
Cena: Dla małych zespołów, które chcą przetestować Slacka, aplikacja jest bezpłatna, w pozostałych przypadkach jej cena waha się od 6,67 dol. do 12,50 dol. miesięcznie za osobę. (Dla dużych przedsiębiorstw cena jest ustalana indywidualnie.)
Slack umożliwia nie tylko rozmowy grupowe, ale również dołączanie do kanałów. Każdy z nich to „pokój rozmów”, w którym można pracować nad wybranym zagadnieniem. (Kanał może być prywatny lub publiczny.) W kanale można także sprawdzić i historię konwersacji oraz wyszukać w niej wybrane frazy.
Aplikacja jest intuicyjna w obsłudze i posiada wiele łatwych do uruchomienia wtyczek, np. daje możliwość zgłaszania urlopów. Pozwala przypisać domenę firmy do konkretnego adresu, pod którym użytkownicy logują się do systemu.
Użytkownicy Slacka są w stanie błyskawicznie zrobić ankietę czy załączyć do konwersacji pobrany z internetu obrazek typu gif. Przykładowo, na kanale można opublikować ankietę z kilkoma grami do wyboru. Jeżeli głosowanie zakończy się remisem, użytkownik rzuca kostką, a głosujący widzą wynik na kanale.
Firma jest w stanie zintegrować Slacka z systemami zewnętrznymi, co okazuje się szczególnie przydatne w pracy programistów lub dziennikarzy. Dzięki Slackowi mogą oni otrzymywać powiadomienia o gotowych do sprawdzenia wersjach produktu lub materiału. Co ważne, Slack ma dobrą obsługę wyciszania i dostosowywania powiadomień do swoich preferencji.
Kolejną użyteczną funkcjonalnością Slacka są boty, które mogą automatycznie przypomnieć o zadaniach do zrobienia lub zaproponować, które kanały warto zarchiwizować.