
Picie zbyt dużej ilości wody
Większość ludzi ma problem z wypijaniem wystarczającej ilości wody (min. 2,8 l dla kobiet i 3,8 l dla mężczyzn). Są jednak osoby, które wypijają jej za dużo! Nadmierne nawodnienie organizmu skutkuje niedoborami elektrolitów, co może prowadzić do skutków niebezpiecznych dla zdrowia i życia. Szczególnie niewskazane jest opijanie się wodą kranową, która nie dostarcza wystarczającej ilości składników mineralnych, a także wodą źródlaną czy oligoceńską.

Intensywne treningi każdego dnia
Brak przerw między treningami, czyli ćwiczenie przez 7 dni w tygodniu, to bardzo zła praktyka. Choć aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania sprawnego i zdrowego ciała, organizm potrzebuje czasu na regeneracje i odpoczynek. Objawy przetrenowania to m.in. zmęczenie, osłabienie oraz bóle mięśni i stawów, które z czasem mogą doprowadzić do rozwoju przewlekłych problemów i kontuzji.

Mycie zębów od razu po każdym posiłku
Wiele osób uważa, że powinno umyć zęby zaraz po skończeniu posiłku. To błąd! Czyszczenie zębów powinno mieć miejsce w półgodzinnym odstępie od jedzenia, w szczególności wtedy, kiedy spożywaliśmy kwaśne potrawy i produkty, np. cytrusy czy kiszonki, lub piliśmy kwaśne napoje. Szczotkując zęby bezpośrednio po posiłku naruszamy szkliwo, które jest wtedy rozmiękczone i podatne na ścieranie.

Zbytnie ograniczanie tłuszczu w diecie
Wiele błędów żywieniowych wynika z niewiedzy. Dlatego osoby będące na dietach odchudzających często eliminują ze swojego codziennego menu większość tłuszczów. To błąd, ponieważ tłuszcze są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Najlepiej wybierać te pochodzące z nasion, orzechów, olejów oraz ryb, i spożywać je w zalecanych przez dietetyków proporcjach.