
Infekcja ucha
Bakteryjna lub wirusowa infekcja ucha może doprowadzić do zalegania płynu w okolicy trąbki słuchowej. Objawami tego stanu są pogorszony słuch, wrażenie zatkanego ucha, a także ból ucha i głowy, przypominający wbijanie szpilek. Tego stanu nie należy lekceważyć! Konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego lub otolaryngologa i zastosowanie właściwego leczenia.

Poważne choroby
Przewlekłe bóle głowy mogą świadczyć o poważnych chorobach związanych z układem krążeniowym i nerwowym. Jednym z częstych powodów tej dolegliwości jest nieleczone nadciśnienie tętnicze – ból dokucza szczególnie rano, gdyż o tej porze dnia ciśnienie jest fizjologicznie najwyższe. Powodem bólu głowy mogą być zaawansowana miażdżyca, tętniak mózgu, udar, a także krwawienia w obrębie mózgu wywołane urazem. Z przewlekłym bólem głowy należy udać się do specjalisty – najlepiej neurologa.

Dlaczego boli głowa?
Warto mieć świadomość, że nie każdy ból głowy świadczy o poważnej chorobie. Tę można podejrzewać, gdy dolegliwość przybiera postać przewlekłą, a więc towarzyszy każdego dnia i pogarsza jakość życia.

Dlaczego warto znać przyczynę bólu głowy?
Ból głowy to dolegliwość, która może zepsuć nawet najlepiej zapowiadający się dzień. Znając jego przyczynę możemy zminimalizować częstotliwość jego występowania.