
Ciepła woda z płatkami owsianymi
Jak przygotować taką miksturę? Należy 2 szklanki płatków owsianych zalać 4 litrami gorącej wody i odczekać ok. 15 minut, aż woda osiągnie temperaturę ok. 40 stopni. Stopy należy moczyć 20-25 minut. Zabieg warto powtarzać co 2-3 dni.

Napar z rumianku
Jak przygotować taki napar? Wystarczy 3 łyżki suszonego ziela rumianku wsypać do miski z wrzącą wodą i zostawić na 15 minut do zaparzenia. Po tym czasie, gdy napar będzie miał temperaturę ok. 40 stopni należy włożyć stopy i moczyć je ok. 15 minut. Po tym czasie należy stopy umyć, wysuszyć i nakremować.

Pasta do zębów
Wystarczy, że niewielką ilość pasty nałożysz na odcisk i pozostawisz w tym miejscu na 2 godziny, po czym dokładnie zmyjesz. Warto taki zabieg powtarzać 2 razy dziennie, aż odcisk ulegnie zmniejszeniu.

Maści i plastry na odciski
Gotowe produkty na odciski dostępne w aptekach zwierają substancje zmiękczające odciski.

















