Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trzeci Polak w NHL!

AS
Po jednym punkcie zdobyły drużyny polskich hokeistów w środowej serii meczów NHL.

Zespół Krzysztofa Oliwy, Boston zremisował po dogrywce z Carolina 1-1. Oliwa przebywał na lodzie 4.09 minuty. Nie oddał ani jednego strzału na bramkę rywali. Siedział natomiast w 2. tercji przez 2 minuty na ławce kar.
   Drużyna Mariusza Czerkawskiego, Montreal Canadiens przegrała w dogrywce z Buffalo 1-2. Czerkawski nie grał. Polski hokeista i Boullion zostali posadzeni na ławce rezerwowych, w ich miejsce w składzie pojawili się Szwed Dackell i Ribeiro. Zwycięstwo drużynie Sabres w 4 minucie dogrywki zapewnił Słowak Szatan. W Canadiens zadebiutował hokeista o polskim rodowodzie, obrońca Mike Komisarek (jego dziadkowie urodzili się w Polsce), który kilka tygodni temu był partnerem Czerkawskiego w zespole Hamilton Bulldogs w lidze AHL.
   Wyniki NHL: Buffalo - Montreal 2-1 (po dogr.), Carolina - Boston 1-1, Tampa Bay - Atlanta 2:0, New Jersey - Ottawa 3-5, Minnesota - Rangers 2-4, Dallas - Calgary 1-1 po dogrywce.