Michał Bryl i Bartosz Łosiak z porażką w turnieju w meksykańskim Topic. Niewykorzystane piłki setowe i przegrana w dwóch setach

Mateusz Pietras
Porażka Bryla i Łosiaka w pierwszym meczu na meksykańskiej plaży.
Porażka Bryla i Łosiaka w pierwszym meczu na meksykańskiej plaży. PZPS
Michał Bryl i Bartosz Łosiak przegrali z brazylijską parą George/Andre 0:2 (26:28, 15:21) na inaugurację drugiego tegorocznego turnieju Beach Pro Tour Elite16. Zmagania trwają w meksykańskim Topic. W pierwszym secie Polacy nie wykorzystali pięć piłek setowych. Kolejne mecze odbędą się jutro i zdecydują o losie Biało-Czerwonych w prestiżowej imprezie.

Nienajlepszy początek w Meksyku

Michał Bryl i Bartosz Łosiak podejmowali brazylijską parę George/Andre w swoim pierwszym meczu grupy B turnieju Beach Pro Tour Elite16 rozgrywanym w meksykańskim Tepic.

Pierwsza partia toczyła się na przewagi. Żadna ze stron nie potrafiła zbudować sobie większej różnicy punktowej niż dwa ''oczka''. Polacy, aż pięć ''setboli'', by zakończyć partię na swoją korzyść. Nieskuteczność Biało-Czerwonych wykorzystali siatkarze plażowi z Ameryki Południowej, którzy wykorzystali trzecią okazję (26:28).

W drugiej partii zmęczeni nieustępliwą walką Polacy nie potrafili znaleźć sposobu na rozpędzonych Brazylijczyków pomimo dwupunktowej straty w połowie seta (11:13). Jednak chwilę później przeciwnicy budowali coraz większą przewagę, która w pewnym momencie wynosiła sześć punktów. Ostatecznie przegrali 15:21.

Dwa mecze zagrają jutro. Starcia zdecydują o tym kto wystąpi w fazie pucharowej, do której awansują trzy pary.

Dziewiąte miejsce na otwarcie sezonu

Turniej Beach Pro Tour Elite16 w Dausze zainaugurował sezon siatkarek i siatkarzy plażowych. Na katarskiej plaży nie mogło zabraknąć najlepszej polskiej pary Bryl/Łosiak. Na otwarcie w trzech setach pokonali amerykański duet Miles Evans/Chase Budinger. Po zwycięstwie nastąpiły dwie porażki. - Najpierw z włoską parą Samuele Cottafava/Paolo Nicolai, a potem z duetem z Kataru Cherif/Ahmed Tijan. Obie potyczki zakończyły się w tie-breaku.

Do 1/8 finału Biało-Czerwoni awansowali z trzeciego miejsca, jednak nie dane im było wystąpić w meczu przeciwko norweskiej parze Anders Bernsten Mol/Christian Sandlie Sorum. Powodem były problemy zdrowotne. Ostatecznie brązowi medaliści zakończyli zmagania na dziewiątej lokacie.