Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lech Poznań U-19 wypuścił zwycięstwo z rąk w ostatniej minucie. Młodzi lechici roztrwonili przewagę i stracili pozycję lidera

Maksymilian Dyśko
Podopieczni trenera Bartosza Bochińskiego nie spisują się najlepiej w rundzie wiosennej. W ostatniej kolejce zremisowali z Pogonią Szczecin 1:1. ADAM JASTRZEBOWSKI
Lech Poznań U-19 w ostatnim spotkaniu zremisował z Pogonią Szczecin 1:1 i stracił pozycję lidera na rzecz Legii Warszawa. Obrona tytułu stoi pod znakiem zapytania, bowiem mistrzowie Polski w rundzie wiosennej roztrwonił przewagę, którą wypracowali jesienią i nie przypominają drużyny z sezonu mistrzowskiego.

Młodzi lechici wypuścili zwycięstwo z rąk w ostatniej minucie...

W ramach 25. kolejki Centralnej Ligi Juniorów, Lech Poznań podejmował Pogoń Szczecin. W wyjściowym składzie pojawiła się dwójka lechitów, która w ostatnim czasie zmagała się z urazami. Mowa o Mateuszu Pruchniewskim i Bartoszu Tomaszewskim.

Gospodarze dominowali w pierwszej połowie, ale nie potrafili wykorzystać swoich sytuacji. Lechici tworzyli dogodne okazje do zdobycia bramki, po stałych fragmentach gry, które były bite przez Karola Kalatę. Najpierw do futbolówki doszedł Bartosz Tomaszewski, ale uderzenie obrońcy przeleciało nad poprzeczką.

W drugiej połowie Lech kontynuował ataki i stosowali wysoki pressing na rywalach. Szczególnie skuteczny był pressing Kamila Jakóbczyka, który przerodził się w sytuację sam na sam dla Kendzi. Ten jednak posłał piłkę nad poprzeczką. Lechici byli coraz bliżej zdobycia gola, ale brakowało im skuteczności.

W 84. minucie, Damian Sokołowski wprowadził gospodarzy na prowadzenie, który bezbłędnie wykonał rzut wolny. Niestety, w doliczonym czasie gry podopieczni trenera Bartosza Bochińskiego wypuścili zwycięstwo z rąk. Jeden z lechitów nie wybił piłki poza pole karne, po rzucie rożnym. Z takiego prezentu skorzystał Bartosz Kuśmierczyk, który mocnym strzałem dał swojej drużynie punkt. Mecz zakończył się remisem, pomimo dominacji Lecha.

Po sobotniej rywalizacji sytuacja w tabeli uległa zmianie. Zarówno Lech, jak i Legia mają po 51 punktów, chociaż to Wojskowi obejmują prowadzenie w tabeli, na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu.

Runmageddon 2024 wystartował w Poznaniu. Rozpoznasz uczestników na zdjeciach?

Runmageddon 2024 w Poznaniu. Umorusani, ale uśmiechnięci. Ro...