Szczoteczka magnetyczna Oral-B iO – najlepsza szczoteczka elektryczna

Materiał informacyjny Oral-B
Udostępnij:

*

Dzięki najnowszym technologiom powstała szczoteczka, która okazała się prawdziwą rewolucją w higienie jamy ustnej. Szczoteczka wykonuje za użytkownika całą pracę związaną ze szczotkowaniem, robiąc to bardzo dokładnie i cicho. Magnetyczna technologia wykorzystana przez Oral-B sprawia, że modele Oral-B iO nie mają sobie równych.

Szczoteczki elektryczne Oral-B

Markę Oral-B stworzył dentysta, a wszystkie jej produkty inspirowane są sprzętami dentystycznymi. Trudno się więc dziwić, że szczoteczki Oral-B chętnie polecają stomatolodzy. Każda z kolejnych serii szczoteczek elektrycznych wykorzystuje coraz to nowsze rozwiązania. Gama produktów marki Oral-B to szczoteczki 3D (ORP – oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjne) z okrągłą główką, szczoteczki soniczne oraz najnowsze modele wykorzystujące technologię magnetyczną. Oral-B ma w swoim asortymencie i szczoteczki dla dorosłych, i te przeznaczone dla najmłodszych i cechujące się delikatniejszymi, ale nie mniej skutecznymi ruchami.

Szczoteczki 3D oraz magnetyczne charakteryzują się okrągłym kształtem główki, która otacza powierzchnię zęba z każdej strony. Bardziej zaawansowane modele z 3 rodzajami ruchów rozbijają płytkę nazębną, wymiatają resztki pokarmowe z przestrzeni międzyzębowych i usuwają rozbitą płytkę. Szczoteczki elektryczne 3D od Oral-B charakteryzują się dużą efektywnością doczyszczania jamy ustnej właściwie bez większego wysiłku użytkownika. Jednak prawdziwym przełomem okazuje się rewolucyjna szczoteczka magnetyczna. To prawdziwy pogromca płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego.

Innowacyjne badania nad szczoteczką magnetyczną

Rewolucyjna technologia magnetyczna to kolejny przełom w higienie jamy ustnej. Polskie Towarzystwo Stomatologiczne uznało ten rodzaj szczoteczki za niezwykle innowacyjną, a Oral-B iO stało się wyborem PTS numer 1 wśród szczoteczek. Nowa technologia magnetyczna wykorzystana przez Oral-B zapewnia wyjątkowe efekty czyszczenia i bardzo przyjemne doznania. Szczoteczka ta w porównaniu ze szczoteczką manualną usuwa do 100% więcej płytki bakteryjnej – głównej przyczyny chorób dziąseł. Już po tygodniu używania szczoteczki magnetycznej dziąsła stają się zdrowsze dzięki zmniejszeniu ich zapalenia. Innowacyjna technologia pomaga jeszcze skuteczniej radzić sobie z powierzchniowymi przebarwieniami – już po pierwszym użyciu zęby wyglądają na bielsze.

Technologia magnetyczna w szczoteczce Oral-B iO

W najnowszym modelu od Oral-B – magnetycznej szczoteczce Oral-B iO zastosowano liniowy napęd magnetyczny, który pozwala skumulować całą energię na końcu każdego włókna. Dzięki temu szczotkowanie staje się jeszcze efektywniejsze niż dotychczas, a jednocześnie jest delikatne i bezpieczne nawet dla wrażliwych dziąseł. Mikrowibracje, w które wprawiane są włókna okrągłej szczoteczki skutecznie rozbijają płytkę bakteryjną, a dodatkowe ruchy oscylacyjnie dokładnie ją wymiatają. Mycie zębów jest wygodne, a szczoteczka z łatwością dociera nawet w trudno dostępne miejsca. Technologia magnetyczna sprawia, że główka szczoteczki płynnie i cicho przesuwa się po powierzchni zębów, efektywnie je doczyszczając. Wystarczy przyłożyć główkę szczoteczki na 2 sek. do zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni każdego zęba oraz do linii dziąseł, żeby mieć pewność, że jama ustna jest dobrze doczyszczona.

Mobilny dentysta w zasięgu ręki, czyli innowacyjne funkcje Oral-B iO

Oral-B iO to nieoceniony pomocnik w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej. Modele iO wyposażono w funkcje niezbędne do tego, żeby mycie zębów przebiegało sprawnie, przyjemnie i bez wysiłku. Rola użytkownika sprowadza się tylko do prowadzenia szczoteczki po poszczególnych zębach. Główki nie trzeba ustawiać pod specjalnym kątem, tak jak w przypadku podłużnych główek w szczoteczkach sonicznych czy manualnych. Inteligentna Oral-B iO wykorzystująca aplikację na smartfona przeprowadzi Cię przez cały proces mycia zębów, skontroluje, które obszary mogły pozostać niedoczyszczone i w których miejscach użyłeś zbyt dużego nacisku.

Jedną z innowacyjnych funkcji w Oral-B iO jest inteligentny czujnik nacisku sprawdzający siłę nacisku. Kiedy zbyt mocno przyciśniesz główkę do czyszczonej powierzchni zęba, czujnik zaświeci się na czerwono. Zielony kolor diody będzie dla Ciebie informacją, że nacisk jest odpowiedni – ani nie za mocny, ani nie za słaby. Dioda w kolorze neutralnym, czyli takim, jaki ustawiłeś na początku konfigurowania szczoteczki oznacza, że zbyt lekko przyciskasz szczoteczkę do zębów.

Oral-B iO można nazwać mobilnym dentystą, ponieważ szczoteczka przekazuje Ci w czasie rzeczywistym spersonalizowane wskazówki dotyczące szczotkowania. Kiedy na wyświetlaczu pojawia się zadowolona buźka, wiesz, że Twoje nawyki związane z myciem zębów są prawidłowe. Jeśli przy czyszczeniu jamy ustnej używasz zbyt dużo siły lub szczotkujesz zęby krócej niż 2 minuty, wyświetlacz pokazuje smutną buźkę. Na interaktywnym wyświetlaczu możesz wybrać jeden z 7 trybów czyszczenia (liczba trybów zależna od modelu) – intensywny (dokładnego czyszczenia), wybielania, tryb czyszczenia codziennego, delikatny, pielęgnacji dziąseł, tryb czyszczenia oraz superdelikatnego czyszczenia. Display szczoteczki pokazuje też stan naładowania baterii oraz opcjonalnie – informację o konieczności wymiany końcówki. Najbardziej zaawansowany model Oral-B iO™9 wyposażono w funkcję monitorowania zębów 3D. Dzięki sztucznej inteligencji połączonej z aplikacją możesz śledzić szczotkowanie przedniej, górnej i tylnej powierzchni zębów i jeszcze dokładniej doczyszczać całą jamę ustną.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Przejdź na stronę główną Strona Zdrowia
Dodaj ogłoszenie