Polski wynalazek wyznacza nowe metody leczenia trudno gojących się ran

Materiał informacyjny Oxyter

Oxyter - innowacyjne urządzenie do leczenia ran

Oxyter to innowacyjne urządzenie opracowane przez polską firmę z Częstochowy, które pomaga w leczeniu ran przewlekłych, trudno gojących się ran i owrzodzeń. Urządzenie to działa na zasadzie tlenoterapii hiperbarycznej, co przyspiesza proces gojenia ran i poprawia ogólną kondycję pacjenta.

Jak działa Oxyter?

Oxyter wykorzystuje tlen hiperbaryczny do leczenia ran przewlekłych. Tlen hiperbaryczny to tlen medyczny pod wysokim ciśnieniem, który jest dostarczany do organizmu przez specjalne komory ciśnieniowe. Urządzenie Oxyter to komora ciśnieniowa, która dostarcza tlen hiperbaryczny bez konieczności korzystania z tradycyjnych komór ciśnieniowych.

Oxyter działa na zasadzie tlenoterapii, czyli dostarczania tlenu do tkanek. Tlenoterapia jest szczególnie skuteczna w przypadku ran, które są trudne do gojenia się, takich jak owrzodzenia i rany przewlekłe. Urządzenie to jest wyposażone w specjalny zestaw dozujący tlen, który umożliwia kontrolowanie przepływu tlenu do rany.

Zalety Oxytera

Oxyter stosuje się w przypadkach:
● trudno gojących się ran,
● stopy cukrzycowej,
● owrzodzeń,
● ran pooperacyjnych,
● ran po amputacjach.

Oxyter to innowacyjne urządzenie, które oferuje wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi metodami leczenia ran przewlekłych. Jedną z największych zalet Oxyter jest skuteczność w leczeniu trudno gojących się ran i owrzodzeń. Dzięki dostarczaniu tlenu pod wysokim ciśnieniem do tkanek, proces gojenia ran jest przyspieszony, co pozytywnie wpływa na ogólny stan zdrowia pacjenta.

Kolejną zaletą Oxyter jest łatwość obsługi. Urządzenie to jest łatwe w użyciu i nie wymaga specjalistycznej wiedzy medycznej do jego obsługi. Ponadto, Oxyter jest bezpieczny dla pacjenta, ponieważ dostarcza tlen hiperbaryczny bez konieczności korzystania z tradycyjnych komór ciśnieniowych.

Oxyter może być stosowany zarówno w warunkach szpitalnych, jak i domowych. Dzięki temu pacjenci, którzy cierpią na trudno gojące się rany, mogą skorzystać z tego innowacyjnego urządzenia bez konieczności wizyty w szpitalu. Dzięki temu leczenie ran jest bardziej komfortowe i mniej obciążające dla pacjenta.

Brak przeciwwskazań

Komora hiperbaryczna Oxyter to urządzenie, które różni się od tradycyjnych komór hiperbarycznych nie tylko pod względem wygody i mobilności, ale również brakiem przeciwwskazań do stosowania. Oxyter może być stosowany przez pacjentów w każdym wieku, niezależnie od tego, jakie leki przyjmują. Urządzenie jest całkowicie bezinwazyjne i bezpieczne, a przygotowanie do terapii zajmuje zaledwie kilka minut.

Co więcej, choroby współistniejące nie stanowią przeszkody w korzystaniu z terapii Oxyter. Dzięki temu pacjenci z dodatkowymi schorzeniami, którzy wcześniej mogli mieć ograniczenia w stosowaniu tradycyjnych komór hiperbarycznych, również mogą skorzystać z leczenia za pomocą Oxyter.

Ponadto, Oxyter zapewnia komfortowe i bezpieczne leczenie ran i owrzodzeń, które wcześniej mogły wymagać bolesnych zabiegów chirurgicznych lub innych mniej skutecznych metod terapeutycznych. Terapia Oxyter pozwala na leczenie ran w sposób naturalny i nieinwazyjny, co z kolei zwiększa szanse na pełne wyleczenie.

Wszystkie te cechy sprawiają, że Oxyter to innowacyjne rozwiązanie dla pacjentów z różnymi problemami zdrowotnymi. Dzięki temu urządzeniu, chorzy mają możliwość skutecznego i bezpiecznego leczenia ran i owrzodzeń w sposób łatwy, bezpieczny i wygodny dla pacjenta w warunkach domowych.

Oxyter został wyróżniony w prestiżowym konkursie.

Adam Młyńczak został uhonorowany Nagrodą R&D Impact, która przyznawana jest osobom i organizacjom, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki i społeczeństwa poprzez wprowadzenie innowacji technologicznych lub społecznych na rynek. Nagroda została przyznana za stworzenie urządzenia Oxyter – pierwszego dostępnego do użytku domowego narzędzia do miejscowej terapii hiperbarycznej, które pozytywnie wpływa na jakość opieki medycznej. Adam Młyńczak został doceniony nie tylko za innowacyjność swojego projektu, ale również za aktywną promocję i propagowanie korzyści, jakie płyną z jego wykorzystania. Nagroda ta stanowi uznanie dla jego osiągnięć i wkładu w rozwój medycyny.

Zdaniem prof. Tomasza Banasiewicza

Według specjalisty chirurga, prof. dr. hab. n. med. Tomasza Banasiewicza, który zajmuje się leczeniem trudno gojących się ran, urządzenie Oxyter znajduje zastosowanie przede wszystkim w przypadku ran obwodowych, takich jak stopy cukrzycowej i owrzodzenia troficzne, ale może być również stosowane w przypadku ran w obrębie kończyn górnych. Jego zdaniem, komora hiperbaryczna jest jednym z narzędzi, które może uratować pacjenta przed koniecznością amputacji, w przypadku gdy inne formy terapii nie przyniosły oczekiwanych efektów.

Profesor Banasiewicz zwraca uwagę, że rany stóp cukrzycowych i owrzodzenia troficzne stanowią poważny problem dla pacjentów z cukrzycą, którzy często borykają się z obniżoną odporności i zaburzeniami krążenia krwi. Leczenie takich ran wymaga często czasu i cierpliwości, ale urządzenie Oxyter znacznie przyspiesza proces gojenia, dzięki czemu pacjenci mogą szybciej wrócić do normalnego życia.

W przypadku ran kończyn dolnych, urządzenie Oxyter może być stosowane w przypadku trudno gojących się ran pooperacyjnych lub pourazowych. Komora hiperbaryczna przyspiesza proces gojenia, zmniejsza ból i stan zapalny oraz minimalizuje ryzyko infekcji.

Dzięki wykorzystaniu urządzenia Oxyter pacjenci mogą uniknąć kosztownych i czasochłonnych hospitalizacji, a leczenie ran w domu staje się możliwe dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu. Profesor Banasiewicz podkreśla, że urządzenie Oxyter jest skutecznym narzędziem w leczeniu trudno gojących się ran i powinno znaleźć zastosowanie w szerszym zakresie, aby pomóc jak największej liczbie pacjentów.

Najtańsza forma terapii hiperbarycznej na świecie.

Terapia przy użyciu komory hiperbarycznej Oxyter, poza skutecznym leczeniem trudno gojących się ran, pozwala także na obniżenie kosztów leczenia. W porównaniu z tradycyjnymi formami terapii, pacjenci korzystający z urządzenia Oxyter oszczędzają czas, pieniądze oraz unikają ryzyka dodatkowych urazów kończyny.

Urządzenie jest niewielkie, poręczne i łatwe w obsłudze. Główna jednostka komory znajduje się na kółkach, dzięki czemu pacjenci mogą przeprowadzać terapię w dowolnym miejscu w swoim domu. Wymaga ono jedynie kilku minut przygotowania przed rozpoczęciem terapii oraz naciśnięcia dwóch przycisków, co czyni jego obsługę bardzo prostą.

Pacjenci korzystający z komory Oxyter unikają konieczności częstych podróży na zabiegi czy kosztów związanych z poradami specjalistycznymi. Tym samym, pacjenci nie muszą martwić się o dodatkowe urazy kończyny, które mogą być związane z regularnym dojazdem na zabiegi.

Eksperci szacują, że koszt 120 terapii tradycyjną komorą hiperbaryczną, wraz z dojazdami do kliniki, wynosi nawet 14 tysięcy złotych. W przypadku terapii urządzeniem Oxyter, pacjenci mogą obniżyć koszty leczenia nawet 6-krotnie, płacąc jednorazowo za wypożyczenie urządzenia. Ponadto, dzięki nielimitowanej ilości terapii, pacjenci mogą korzystać z urządzenia przez dłuższy czas, co pozwala na lepsze i bardziej skuteczne leczenie trudno gojących się ran.

Kompleksowa obsługa pacjentów.

Firma oferująca Oxyter zapewnia kompleksową obsługę swoich pacjentów na terenie całej Polski. Urządzenie jest dostarczane bezpośrednio do pacjenta, a następnie uruchamiane i krok po kroku pokazywane jest, jak korzystać z terapii. Wszystkie szczegóły dotyczące użytkowania urządzenia są starannie omawiane z pacjentem. Po zakończeniu wynajmu, urządzenie jest przez specjalistów firmy odbierane z miejsca, w którym zostało dostarczone.

Dzięki tak kompleksowej obsłudze pacjentów i bezpiecznemu użytkowaniu urządzenia Oxyter staje się coraz bardziej popularne w Polsce.

Podsumowanie

Podsumowując, terapia przy użyciu komory hiperbarycznej Oxyter pozwala na skuteczne leczenie trudno gojących się ran, a jednocześnie pozwala na znaczne obniżenie kosztów leczenia. Pacjenci mogą korzystać z urządzenia w wygodny sposób, unikając dodatkowych ryzyk i stresów związanych z regularnymi dojazdami na zabiegi.

Więcej na temat urządzenia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia