Kolejki NFZ do alergologa dziecięcego w województwie lubuskim mogą być znacznie dłuższe, niż nam się wydaje. Do którego alergologa dziecięcego termin oczekiwania na wizytę na NFZ jest najkrótszy? Kiedy nie trzeba zwracać uwagi na długie terminy przyjęć i skorzystać z pomocy na NFZ bez kolejki? Gdzie znajdują się informacje na temat czasu oczekiwania na wizytę na NFZ do alergologa dziecięcego w województwie lubuskim? W naszym artykule znajdziesz przydatne informacje, które dotyczą kolejek NFZ i terminów wizyt do alergologa dziecięcego w województwie lubuskim.
UWAGA! Nasze dane pobieramy z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ), które dostarczane są przez przychodnie. Może zdarzyć się tak, że informacje przekazywane przez placówki są nieaktualne. Jeśli widzisz, że dane mogą być nieaktualne, zwróć się z tym do danej przychodni.
ALERGOLOG DZIECIĘCY w woj. lubuskim: kolejki NFZ i terminy leczenia
Na wizytę trzeba poczekać 3 dni.
Szpital Uniwersytecki Imienia Karola Marcinkowskiego W Zielonej Górze Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością (Poradnia Alergologiczna Dla Dzieci)
- Adres: Ul. Ludwika Waryńskiego 2, Zielona góra
- Najbliższy termin możliwej wizyty: 18.12.2024 (NFZ posiada najnowsze dane z dnia 11.12.2024)
- Liczba osób w kolejce: 40
- Telefon: +48 68 329 66 40
Dbasz o siebie ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK jeśli szukasz okazyjnych cen na produkty z kategorii zdrowie i uroda!
Czym zajmuje się alergolog dziecięcy?
Alergolog dziecięcy zajmuje się rozpoznawaniem chorób wywołanych przez alergeny u dzieci do 18 lat. Alergeny są substancjami w naszym środowisku, które powodują reakcję uczuleniową. Są to między innymi składniki pokarmowe, pyłki, roztocza, sierść psa, metale, konserwanty czy pleśń. Układ immunologiczny dziecka zaczyna działać nieprawidłowo i organizm zaczyna uruchamiać mechanizmy obronne, aby walczyć z alergenem.
Przyczyny alergii u dzieci
- alergeny pokarmowe
- alergeny kontaktowe
- leki
- alergeny wziewne
Kiedy udać się z dzieckiem do alergologa dziecięcego?
Skierowanie do alergologa dziecięcego można otrzymać podczas wizyty u lekarza rodzinnego lub udać się na wizytę prywatnie, kiedy dziecko ma określone objawy:
- katar sienny
- łzawiące i swędzące oczy
- kichanie
- zmiany skórne
- problemy układu pokarmowego po spożyciu danych produktów
Alergolog przeprowadzi szczegółowy wywiad z dzieckiem oraz rodzicem i zleci odpowiednie testy alergiczne. Po otrzymaniu wyników badań ustali przyczyny alergii u dziecka oraz określi odpowiednie leczenie.
Alergolog dziecięcy zajmuje się także następującymi chorobami:
- Astma alergiczna
- Alergie pokarmowe
- Alergiczne zapalenie spojówek
- Alergiczne zapalenie zatok
- Pokrzywka alergiczna
- Demografizm
- Katar sienny
- Angina alergiczna
- Kaszel alergiczny