Czy zdrowy sen i alergia mogą iść w parze? Okazuje się, że tak!

Materiał informacyjny Yessen
O dobroczynnym wpływie snu na nasze ciało i umysł napisano już wiele – my tylko przypomnimy, że wyspani po prostu działamy lepiej i sprawniej, bo nasze „baterie” są pełne. Co jednak zrobić, kiedy miejsce naszego nocnego wypoczynku to nieprzyjazne środowisko, w którym rządy sprawują niewidzialni wrogowie – roztocza kurzu domowego?

Na jakość snu wpływa wiele czynników, takich jak temperatura i wilgotność w sypialni, materac, rodzaj poduszki oraz oczywiście kołdra. W przypadku osób dotkniętych schorzeniami dermatologicznymi lub alergologicznymi – atopowym zapaleniem skóry, alergią na roztocza kurzu domowego np. pod postacią astmy oskrzelowej, bardzo ważne stają się także właściwości wyrobów pościelowych. Kluczem jest wybór pościeli barierowej, wykonanej z tkanin syntetycznych, które gwarantują nieprzepuszczalność, czyli stanowią barierę dla rozwoju i migracji roztoczy oraz ograniczają ilość innych szkodliwych alergenów. Jednak, aby w pełni chronić skórę skłonną do alergii oraz zniwelować inne dolegliwości z nią związane, należy wyeliminować nie tylko roztocza, ale ich szkodliwe substancje pochodne, jak na przykład odchody.

Jak zatem zadbać o „zdrowe łóżko”?

Oferta wyrobów pościelowych dla alergików jest dość szeroka – jednak warto dokładnie przeanalizować wykonanie produktu, aby mieć pewność, że odpowiada on naszym potrzebom. Dobrym przykładem takich wyrobów pościelowych są kołdry i poduszki marki Yessen. Są one wykonane z opracowanej w japońskim laboratorium tkaniny, która stanowi barierę redukującą zagrożenie ze strony roztoczy kurzu domowego. Specyfika materiału wykonanego ze specjalnych mikrowłókien gwarantuje, że ochrona przeciwko roztoczom oraz ich odchodom osiąga blisko 100%. Tkanina jest przyjemna dla skóry i zapewnia komfort snu regulując wilgoć oraz jest stosunkowo przewiewna, jak na tę kategorię wyrobów pościelowych. W porównaniu z innymi wyrobami przeznaczonymi dla osób uczulonych na roztocza odczucie przewiewności jest na dobry poziomie.

Kołdry i poduszki Yessen posiadają certyfikat NOMITE, który przyznawany jest tylko wyrobom pościelowym spełniającym najwyższe normy higieniczne.

Certyfikat ten jest gwarancją, że dany wyrób jest odpowiedni dla osób uczulonych na roztocza kurzu domowego. Producenci są zobowiązani do stosowania najlepszych tkanin blokujących ich namnażanie się.

Co równie istotne kołdry i poduszki wypełnione są w 100% nowym, sterylnym, naturalnym puchem gęsim. Ze względu na lekkie wypełnienie kołdry są lżejsze, niż na przykład te wykonane z alpaki. Zaawansowana technologia oczyszczania puchu wsparta badaniami laboratoryjnymi oraz zastosowanie specjalnej barierowej tkaniny sprawiają, że wyroby pościelowe Yessen są bezpieczne dla alergików, są hipoalergiczne oraz mają wysoką jakość i trwałość przekładającą się na długoletnie użytkowanie.

Roztocze kurzu domowego, czyli niewidzialna armia

W naszych mieszkaniach żyją roztocza różnych gatunków. Od lat 60. ubiegłego wieku wiemy, że substancje produkowane przez roztocza są ściśle związane z objawami m.in. astmy oskrzelowej. Liczne badania wykazały współzależność między nadwrażliwością na kurz, a obecnymi w nim roztoczami. Alergolodzy koncentrują się wokół roztoczy kurzu domowego, czyli na gatunkach występujących w kurzu pochodzącym z naszych łóżek, mebli tapicerowanych, czy dywanów i zasłon. Roztocze Dermatophagoides pteronyssinus i Dermatophagoides farinae to najbardziej poznane pajęczaki tej grupy, które nie tylko najczęściej mieszkają z nami, ale i wykazują bardzo dużą szkodliwość pod względem zdrowotnym powodując alergie oraz zaostrzając schorzenia o podłożu dermatologicznym. (źródło: Medycyna Praktyczna dla Pacjentów).

Optymalne warunki dla rozwoju roztoczy to dostępność do pokarmu – złuszczonego naskórka ludzkiego i zwierzęcego, odpowiednia wilgotność względna oraz temperatura powietrza. To wszystko sprawia, że roztocza mnożą swoją populację w ekspresowym tempie. Proces ten można w znacznym stopniu ograniczyć w sypialni, dzięki barierowej pościeli, która uniemożliwia roztoczom namnażanie się – nie mogą one bytować w kołdrze, ani się z niej wydostać na zewnątrz, aby zaspokoić głód. Łączenie specjalnych tkanin ze sterylnym wypełnieniem daje taką możliwość. Wypełnienie kołdry musi zatem spełniać warunek sterylności. W przywołanej wcześniej marce Yessen puch użyty do wypełnienia kołder oraz poduszek jest w trakcie produkcji kilkukrotnie badany laboratoryjne pod względem czystości i jakości, a pranie w 120°C pozwala uzyskać sterylny produkt pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń i drobnoustrojów. Te działania sprawiają, że Yessen uzyskał trzykrotnie wyższą czystość puchu w porównani z europejskimi standardami.

Puch nie uczula

Tak, to prawda – puch nie uczula. Wyroby pościelowe produkowane zgodnie z najwyższymi normami czystości, która obejmuje sterylizację, stosowanie certyfikowanych tkanin oraz oczyszczanie w zaplanowanych procesach i pod nadzorem laboratoryjnym, są bezpieczne dla wszystkich, także dla alergików.

Dobra pościel, ale odpowiedzialnie

Jakość puchu stosowanego do wyrobów marki Yessen to wynik m.in. zwracania szczególnej uwagi na dobrostan polskich gęsi.

Za jakość i bezpieczeństwo naszej produkcji odpowiadają nie tylko rygorystyczne przepisy prawa krajowego i unijnego, ale także wewnętrzny zespół ekspertów. W tym procesie kluczowy jest dobrostan gęsi, czyli chów na wolnym wybiegu na odpowiednim areale, właściwe karmienie oraz dostęp do czystej wody. Dbanie o każdy etap produkcji pozwala nam oferować naszym Klientom kołdry i poduszki najwyższej jakości. A w przypadku marki Yessen wykonujemy pracę 2 razy na każdym etapie, aby puch był najwyższej klasy, czystości, sterylny, hipoalergiczny, a tym samym bezpieczny i trwały. Do tego używamy specjalistycznej tkaniny. To połączenie sprawia, że Yessen, to najlepszy wybór dla osób, które chcą zdrowo i spokojnie spać.kończy Maciej Sosenko z Yessen.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia
Dodaj ogłoszenie